Wycieczka Krajowa

PIENINY - PIĘKNO PRZYRODY I NATURY


Słowacja, Krościenka nad Dunajcem, Małe Pieniny, Czorsztyn
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Przejazd w kierunku Krościenka nad Dunajcem, po drodze postoje sanitarne. Pierwsze spotkanie z uroczą miejscowością położoną w malowniczej kotlinie górskiej na styku Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Przejazd do Szczawnicy - uzdrowiska posiadającego 12 źródeł mineralnych. Zwiedzanie wąwozu Homole - największej atrakcji przyrodniczej i geologicznej Małych Pienin. Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie. Czas wolny na spacer. Dla chętnych wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę skąd można podziwiać piękne górskie widoki. Obiadokolacja, czas wolny,nocleg.

Dzień II

Śniadanie i przejazd w kierunku największej atrakcji regionu Spływ przełomem Dunajca. Z przystani flisackiej w Kątach łodzie zabiorą nas w wyjątkową podróż. Przepłyniemy trasę 18 km, mimo, że w linii prostej do przystani końcowej w Szczawnicy dzieli nas odcinek 6 km, zaś różnica poziomów wynosi 36 m. Spływ, w zależności od stanu wody trwa od 2 do 3 godzin. Przez większość trasy popłyniemy neutralnym pasmem granicznym jaki stanowi Dunajec. Trasa spływu wiedzie poprzez teren Pienińskiego Parku Narodowego niezwykle malowniczymi zakątkami, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały. Jest to najprzyjemniejsza forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Powrót do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, czas wolny na spacer i relaks. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień III

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu/pensjonatu. Przejazd do zamku w Czorsztynie (zwiedzanie ruin), skąd podziwiać będziemy panoramę okolicy z tarasu widokowego. Następnie rejs statkiem po zalewie (ok 50 min) podczas którego zobaczymy fortyfikacje w Niedzicy i Czorsztynie, zaporę, a także dawne zabudowania góralskie w skansenie na półwyspie Stylchen czy formacje skalne zwane Zielonymi Żabkami. Ciepły posiłek i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • 2 noclegi w pokojach 2, 3 osobowych z łazienką,
  • 2 śniadania,
  • 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota - przewodnika na całej trasie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.