Wycieczka Zagraniczna

MORAWY HISTORIA PRZYRODA TRADYCJA


piękno przyrody, malownicze wioski, wspaniałe zamki i aromatyczne winnice
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Bouzova - niewielkiego miasteczka, nad którym góruje monumentalny średniowieczny zamek obronny. Od końca XV wieku znajdował się on w rękach krzyżackich, a pod koniec XIX wieku uległ gruntownej przebudowie dzięki arcyksięciu Eugeniuszowi Habsburgowi. Po ok godzinnym zwiedzaniu zamku, krótki romantyczny spacer po zamkowym parku. Dalej przejazd do stolicy Moraw - Ołomuńca jednego z największych i historycznie najważniejszych miast Republiki Czeskiej (pod względem zabytków jest to drugie miasto w Czechach). Spacer- zwiedzanie: zabytkowe Stare Miasto, m.in. 30-metrowa pozłacana Kolumna Trójcy Przenajświętszej z XVIII w. z 2000 r. wpisana na listę UNESCO, Ratusz ze Słonecznym zegarem, kościół św. Michała, Katedra św. Wacława, Uniwersytet- druga najstarsza uczelnia w Czechach, Pałac Arcybiskupi, barokowe budowle obronne, Kamienica pod Czerwonym Wołkiem. Ciepły posiłek (dania kuchni regionalnej). Przejazd w kierunku Brna. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, przejazd do Lednic na zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park otaczający – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Kolejnym miastem które odwiedzimy będzie jedno z najpiękniejszych miasteczek Moraw – Mikulov. Miejscowość znajduje się tuż przy granicy z Austrią, i jest miejscowym centrum produkcji doskonałych win morawskich, których można spróbować w licznych winiarniach .Ciepły posiłek w winnicy wraz z degustacją win (dania kuchni regionalnej), czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do Brna, krótkie zwiedzanie starówki miasta. Zobaczymy satre mury obronne, katedrę św. Piotra i Pawła, Rynek Zielny i Główny, Stary i Nowy Ratusz, piękne i bogate kamienice miasta. Obiadokolacja kolacja z winnym wieczorkiem (piwo i wino bez ograniczeń) i muzyką na żywo. Nocleg.

Dzień III

Po śniadaniu przejazd (ok.40 km) do miejscowości Skalni Mlyn, z której dojeżdżamy mini-ciuchcią do kompleksu jaskiń Morawskiego Krasu. Wjazd kolejką górską nad przepaść Macocha oraz rejs łodzią po podziemnej rzece w Punkevni jaskini – najpiękniejszej jaskini na Morawach. Ciepły posiłek, zakupy i wyjazd do kraju. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • opiekę pilota,
  • 2 noclegi w hotelu**/*** w pok. 2-,3-os,
  • 2 śniadania oraz 1x obiadokolację,
  • 1 kolację z winnym wieczorkiem i muzyką na żywo + przekąski, piwo i wino bez ograniczeń,
  • 3 ciepłe posiłki w tym jeden w winnicy wraz z degustacją win,
  • system nagłośnienia dla grupy,
  • ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Chroniony region krajobrazowy Morawski.
Kras Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní - z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści.