Wycieczka Krajowa

BYDGOSZCZ, MALBORK REGIONY HISTORII I TRADYCJI


Malbork - zwiedzanie zamku wraz z przewodnikiem, Bydgoskie Stare Miasto...
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Bydgoszczy. Zakwaterowanie w hotelu. Wesoła kolacja z oprawą muzyczną D.J. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu przejazd do Malborka.Ten XIII - wieczny zamek jest jednym z największych muzeów w kraju. Został wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. Zwiedzanie zamku wraz z przewodnikiem (ok. 3/h). Czas wolny na odpoczynek, zakup pamiątek. Ciepły posiłek. Wyjazd w drogę powrotną do Bydgoszczy. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie Bydgoszczy. Zobaczymy Bydgoskie Stare Miasto położone w zakolu Brdy zachowało swój średniowieczny układ, a jego granicę wyznaczają pozostałości murów obronnych z cylindryczną basztą. Serce miasta lokacyjnego stanowi Stary Rynek, przez środek którego przebiega 18 południk. Zachodnią pierzeję rynku zamyka elewacja budynku dawnego kolegium jezuickiego, w którym obecnie mieści się ratusz. Nieopodal rynku zobaczymy gotycką katedrę św. Mikołaja i Marcina, dawne spichlerze które dziś mają inne przeznaczenie - Biały Spichlerz z charakterystycznym murem pruskim jest siedzibą muzeum Archeologii. Z tarasów otaczających budynek opery „Opera Nova” rozpościera się piękny widok na katedrę, dawne młyny i Wyspę Młyńską. Unikatowym zabytkiem jest Kanał Bydgoski z systemem śluz - najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna. Ciepły posiłek, czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • Dwa noclegi, w pok.2,3 os. w **/*** hotelu,
  • Dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje w tym jedną wesołą kolację z oprawą muzyczną D.J,
  • dwa ciepłe posiłki,
  • lokalnych przewodników w Bydgoszczy i Malborku,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (NNW),
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • słuchawkowy system nagłośnienia dla całej grupy TOUR GUIDE,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.