Wycieczka Krajowa

SZLAKIEM ZAMKÓW KRZYŻACKICH


Tajemniczy Toruń, stolica Zakonu Krzyżackiego Malbork i malowniczy Grudziądz ...
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka i wyjazd w kierunku Torunia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, zobaczymy m.in. Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Planetarium, Katedrę, Ratusz, Pomnik Flisaka, Dwór Artusa, Kościół NMP, piękne kamieniczki starówki Torunia. Następnie udamy się na pobliski Zamek Krzyżacki z którego podziwiać będziemy panoramę miasta. Następnie wyjazd do Grudziądza. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Obiadokolacja i zabawa na kręgielni z dyskoteką. Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu przejazd do Malborka. Ten XIII - wieczny zamek jest jednym z największych muzeów w kraju i największym zamkiem ceglanym w Europie. Został wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. Zwiedzanie zamku wraz z przewodnikiem (ok. 3/h). Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną do Grudziądza. Przyjazd do hotelu, odpoczynek. Obiadokolacja. Degustacja czterech gatunków piwa. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem lokalnym i spacer po starówce Grudziądza, podczas którego zobaczymy XIV wieczne mury obronne miasta , zabytkowe spichlerze wybudowane wysoko nad brzegiem Wisły oraz Wieżę Klimek, pozostałość po starym zamku krzyżackim z której rozpościera się widok na okolicę. Następnie wyjazd w kierunku Bydgoszczy. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie miasta. Zobaczymy Stare Miasto położone w zakolu rzeki Brdy, które zachowało swój średniowieczny układ, a jego granicę wyznaczają pozostałości murów obronnych z cylindryczną basztą. Serce miasta lokacyjnego stanowi Stary Rynek, przez środek którego przebiega 18 południk. Nieopodal rynku zobaczymy gotycką katedrę św. Mikołaja i Marcina, dawne spichlerze oraz budynek opery „Opera Nova” z widokiem na Wyspę Młyńską. Unikatowym zabytkiem jest Kanał Bydgoski z systemem śluz - najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna. Obiad, czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (DVD, barek, klimatyzacja, WC),
  • Dwa noclegi, w pok.2,3 os. w **/*** hotelu,
  • Dwa śniadania oraz dwie obiadokolacje w tym jedną wesołą kolację z oprawą muzyczną D.J,
  • dwa ciepłe posiłki,
  • lokalnych przewodników w Bydgoszczy i Malborku,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (NNW),
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • słuchawkowy system nagłośnienia dla całej grupy TOUR GUIDE,
  • podatek VAT/marża.
CENA: info w biurze
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.