Wycieczka Krajowa

BESKID SĄDECKI


Krynica-Zdrój, zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej, spływ Doliną Popradu, „Wawel Podhalański”.
wkrótce
Program wycieczki

Dzień I

Zbiórka, wyjazd w kierunku Krynicy-Zdrój, po przyjeździe do Krynicy - Zdroju wjazd Kolejką Gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), ze szczytu której można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, Tatry Słowackie, a nawet najwyższe szczyty bieszczadzkie. Podejście do Schroniska i zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej - bezcenny zbiór prezentujący historię i tradycje uprawiania turystyki górskiej w Polsce, gdzie najcenniejszym eksponatem wystawy jest księga pamiątkowa pochodząca jeszcze z czasów przedwojennych. Powrót, ciepły posiłek oraz zwiedzanie centrum Krynicy: zobaczymy m.in. Muszla Koncertowa, Stare Łazienki Borowinowe (walory lecznicze Krynicy), Ławeczka Kraszewskiego, Stary Dom Zdrojowy, zwiedzimy Muzeum Nikifora, w którym zgromadzono obrazy i pamiątki po słynnym malarzu-prymitywiście, Nikiforze Krynickim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu c.d. zwiedzania okolicy: wjazd kolejką linowo - terenową na Górę Parkową, spacer do źródełka "Miłości" - degustacja wody mineralnej, zjazd z Góry Parkowej, ciepły posiłek i czas wolny w centrum Krynicy-Zdroju, m.in. odpoczynek w Pijalni Głównej i degustacja wód mineralnych. Dalej przejazd do miasteczka uzdrowiskowego Piwniczna- Zdrój, spływ Doliną Popradu do miejscowości Rytro, gdzie zobaczymy ruiny średniowiecznego zamku rycerskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja z wieczorkiem integracyjnym (grill, ognisko) z oprawą muzyczną, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, przejazd "Szlakiem Cerkwi Łemkowskich": Szczawnik - dawna łemkowska cerkiew greko-katolicka, Złockie - cerkiew pw. św. Dymitra, Muszyna – Muzeum Regionalne z ekspozycją poświęcona Historii „Państwa Muszyńskiego”, gdzie można zobaczyć pamiątki po dawnych starostach, mieszczanach muszyńskich, Łemkach oraz Żydach zamieszkujących ten region. Dalej zobaczymy dawną cerkiew grekokatolicka św. Jakuba wpisaną w 2013 na listę Dziedzictwa UNESCO w miejscowości Powroźnik. Ciepły posiłek. Przejazd do skansenu pszczelarskiego w Kamiannej, gdzie poznamy historię bartnictwa i pszczelarstwa, zwiedzimy pracownie pasieczne, w Galerii św. Ambrożego zobaczymy jeden z największych zbiorów wizerunków Patrona pszczelarstwa, a w kawiarence pasiecznej skosztujemy miodu, dla chętnych możliwość zakupów… Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Starego Sącza zwanego „Wawelem Podhalańskim”, zobaczymy klasztor Klarysek, gdzie przekraczając bramę klasztoru wejdziemy w półmrok niezwykłego wnętrza klasztornego kościoła z jego unikalnymi malowidłami i rzeźbami… Chwila zadumy… Wyjazd w drogę powrotną, po drodze przerwa na ciepły posiłek, krótki odpoczynek, powrót w godzinach późno wieczornych, zakończenie imprezy.

Harmonogram wycieczek wraz z przedstawionymi informacjami są autorskim programem przygotowanym przez firmę IPO Sp. z o.o. sp. k.

Organizujemy wyjazdy wyłącznie dla grup.

Programy wycieczek mogą być modyfikowane.

System nagłośnienia TOUR-GUIDE.

Cena zawiera podatek VAT/marża.

Świadczenia
  • Przejazd komfortowym autokarem (barek, DVD, WC, klimatyzacja),
  • 3 noclegi w pok. 2-,3 os.,
  • 3 śniadania w formie bufetu oraz 3 obiadokolacje serwowane (w tym 1 z wieczorkiem integracyjnym (grill, ognisko ) z oprawą muzyczną,
  • cztery ciepłe posiłki,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • system słuchawkowy tour-guide,
  • ubezpieczenie Signal Iduna NNW,  
  • podatek VAT Marża
  • KL,
CENA: info w biurze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.